Pod názvem Galerie Černá linka se na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity otevře nový výstavní prostor. Sloužit bude zejména k prezentaci uměleckých a teoretických projektů studentů a pedagogů katedry výtvarné výchovy, stane se však také výstavní platformou pro současné výtvarné umění. Činnost galerie v budově fakulty v ulici Poříčí 7 v Brně zahájí 16. listopadu v 17:00 vernisáž kolektivní výstavy nazvané Chladnou zemí.

Na zahajovací výstavě se autorsky setká jedenáct bývalých i současných pedagogů a studentů, aktivních umělců, kteří se ve své tvorbě dotkli tématu smrti. Jsou mezi nimi výrazné osobnosti jako Petr Veselý či Jiří Havlíček, ale i řada dalších zkušených i mladších výtvarníků.

Návštěvníci se mohou těšit také na umělecká díla Petra Kamenického, Jany Reichel, Zuzany Strakošové, Petra Kováře, Ondřeje Navrátila, Michala Marušky, Marty Svobodové, Petra Kunčika a Vojtěcha Buchty. Umělci slibují originálně zpracované náměty jako je redesign „posledních věcí“ člověka, interaktivní rakev pro soukromou domácí potřebu nebo navázání na monumentální tradici tématu pohřbu v malbě.